۶ انباری که خانه شدند

 

این روزها، همه در لندن به دنبال خانه می‌گردند. پس عجیب نیست که معماران به دنبال انبارهای قدیمی می‌گردند تا برای مشتریان خود خانه و دفتر کار فراهم کنند. در این فهرست با خانه‌ای برخورد می‌کنید که یک آرشیو فیلم ساخته شده از فولاد دارد و انبار یک کارگاه که به خانه‌ و استودیوی یک هنرمند تبدیل شده است.

 

۶: خانه‌ی خیابان فلوریدا، طراحی داخلی: پروژه‌ی خانه‌ی کاغذی (پِیپرهاؤس پروجکت)

شرکت طراحی داخلی پروژه‌ی خانه‌ی کاغذی برای تبدیل این انبار قدیمی پوشاک به یک آپارتمان راحت استخدام شد؛ انباری که در محله‌ی بِتنال گرین در شرق لندن قرار دارد. مهم‌ترین مشکل در طراحی داخلی این انبار قدیمی و تبدیل آن به خانه، انتقال اتاق خواب‌ها به طبقه‌ی بالا و به تبع وصل کردن دو طبقه بود. طراح داخلی برای حل این مشکل یک پاسیو برای خانه طراحی کرد. دیواره‌ی این پاسیو شیشه‌ای است، به این ترتیب هم نور مورد نیاز خانه را تأمین می‌کند و هم این‌که محلی است برای جاگذاری راه پله‌ای که دو طبقه را به هم متصل می‌کند. طراح داخلی در اجرای این پاسیو بر شکل صنعتی و خشن آن اصرار داشته تا حس و حال صنعتی آن حفظ شود.

 

۵: آپارتمان تئاتری‌ها، طراحی داخلی: شرکت اِی. پی. اِی آرکیتکتس

یک زوج هنرمند، دالیا ایپل‌هاپ‌تیت و دکستر فلچر ساکنان این خانه هستند. دکستر فلچر بازیگر و کارگردان تئاتر است و ایپل‌هاپ‌تیت کارگردان تئاتر و سینما. این زوج هنرمند طراح داخلی شرکت طراحی داخلی اِی. پی. اِی آرکیتکتس را استخدام کردند تا انبار قدیمی را برای‌شان به آپارتمانی شیک تبدیل کنند. در نخستین جلساتی که بین مشتری‌ها و طراح داخلی برگزار شد، زوج اصرار داشتند که حتماً ظاهر صنعتی ساختمان حفظ شود. طراح داخلی هم برای این‌که این خواسته‌های مشتری‌ها را اجرا کند، از پنجره‌های فولادی در سراسر خانه استفاده کرد. هم در دستشویی خانه و هم در اتاقی که به آرشیو فیلم غنی این زوج تبدیل شده از همین پنجره‌ی فولادی ساخته شده است.

 

۴: انبار برموندزدی، طراحی داخلی: فرم دیزاین آرکیتکچور

طراح داخلی پیش از هر چیز برای تبدیل این کارخانه‌ی قدیمی و متروکه‌ی تولید حلب به یک خانه‌ی شیک و راحت در پی تغییر کف‌پوش‌های آن بود. به همین دلیل بود که طراح داخلی کف‌پوش‌های یک کلیسای قدیمی در منطقه‌ی ولز را به این خانه منتقل کرد تا به کف‌پوش جدید و مناسب این ساختمان تبدیل شود.  این خانه در طبقه‌ی اول ساختمان قرار دارد. در ابتدا طراح داخلی استخدام شد تا چند تغییر کوچک در این ساختمان بدهد، ولی در نهایت طراح داخلی ساختمان را به طور کامل بازسازی کرد.

۳: انبار زغال، طراحی داخلی: سدی سنلسون آرکیتکتس

شرکت طراحی دکوراسیون داخلی سدی سنلسون اخیراً بکار طراحی یک انبار زغالی در لندن و تبدیل آن به استودیوی یک عکاس را عهده‌دار شد. به درخواست مشتری طراح داخلی تمامی دیوارها و پارتیشن‌های میانی را برداشت تا فضایی وسیع و آزاد را در اتاق نشیمن ساختمان در اختیار هنرمند قرار دهد. از آن‌جا که سقف این انبار قدیمی زغال بلند بود، طراح داخلی موفق شد یک نیم‌طبقه را هم به ساختمان اضافه کند و چند اتاق اضافه را به ساختمان اضافه کند. به این ترتیب محل کار و آشپزخانه‌ی ساختمان در طبقه‌ی اول و اتاق خواب‌ها و محل زندگی به نیم‌طبقه منتقل شد.

 

۲: خانه‌ی یک نقاش، طراحی داخلی: دینگل هاؤس آرکیتکتس

این انبار قدیمی دوره‌ی ویکتوریا باید به خانه‌ای روشن و مناسب برای یک نقاش تبدیل می‌شد. این بود که شرکت طراحی داخلی دینگل هاؤس آرکیتکتس وارد شد تا این انبار قدیمی را برای نقاش و خانواده‌اش طراحی کند. اولین کار طراح داخلی این بود که بخشی از دیوار قدیمی خانه را جابه‌جا کرد تا روشنایی خانه را چند برابر کند. این کار طراح داخلی باعث شد تا دیگر نیازی به ساختن پنجره‌های بیش‌تر نباشد و ساختار کلی  دکوراسیون داخلی منزلحفظ شود. فضای داخلی خانه این امکان را به طراح داخلی می‌داد که دو فضای متفاوت را برای خانه در نظر بگیرد. بخش اول یک محوطه‌ی باز با ارتفاع سقف بلند و بخش دوم یک نیم‌طبقه که محل زندگی ساکنان خانه شد. جایی که اتاق خواب‌ها و محیط زندگی خصوصی در آن‌جا قرار گرفته است. و یان کار روند مثبتی در بازسازی ساختمان فوق داشت.

۱: براد کورت، طراحی داخلی: امریز آرکیتکتس

براد کورت در اصل یک انبار چهار طبقه‌ی دو ویکتوریا است که در شهر لندن و نزدیکی اپرای سلطنتی این شهر قرار دارد. شرکت طراحی داخلی و معماری امریز آرکیتکتس این انبار قدیمی را نوسازی کرده و آن را به شش آپارتمان مجزا تبدیل کرده، به همراه دو پنت‌هاؤس در طبقه‌ی فوقانی و اتاق زیرشیروانی. طراح داخلی این ساختمان تصمیم گرفت تا از چند عنصر اصلی در ساختمان برای طراحی‌ داخلی استفاده کند، از جمله دیوار آجری و پنجره‌های سقفی که نور عمومی ساختمان را تأمین می‌کنند. به این ترتیب کار طراحی داخلی بر مبنای همین عناصر معماری اصلی بنا شد. طراح داخلی ترجیح داد تا از رنگ‌هایی محدود برای طرح داخلی ساختمان استفاده کند، با کف‌پوش‌هایی از چوب بلوط که علاوه بر کف، ماده‌ی اصلی مورد استفاده‌ی طراح داخلی برای ساخت راه پله بود. در کنار چوب بلوط، تمامی نازک‌کاری‌ها در طراحی داخلی با چوب گردو پرداخت شد تا یک تنوع رنگی دل‌انگیز در ساختمان ممکن شود. بیش‌تر وسائل فلزی هم با جلای برنز پرداخت شدند تا ترکیب رنگی مورد نظر طراح داخلی فراهم و آماده شود.

 

از دیگر مقالات سایت دیدن نمایید :

,طراحی داخلی مطب ,طراحی داخلی اداری ,دکوراسیون داخلی اداری  ,طراحی داخلی منزل ,طراحی داخلی مغازه ,طراحی ویترین مغازه  ,دکوراسیون داخلی مغازه ,دکوراسیون داخلی ,طراحی داخلی رستوران ,طراحی داخلی طلا فروشی ,طراحی داخلی ویلا ,دکوراسیون داخلی هتل

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *