کاربرد پلاستیک در دکوراسیون داخلی منزل

پلاستیک
پلاستیک، ماده ای منحصر به فرد در شکل گیری، فرم، بافت، رنگ و کاربرد است. هزاران نوع مواد پلاستیکی وجود دارند و امروزه این تعداد در حال افزایش است. از آنجایی که پلاستیک فاقد استحکامی مشابه چوب فلز است، می توان آن را با الیاف شیشه تقویت کرد. پلاستیک به لحاظ ساختاری می تواند به هر شکل و فرم سخت و ثابتی درآید. همچنین در مبل هایی که از مصالح دیگر ساخته شده اند نیز اغلب از پلاستیک استفاده می شود.

الیاف مصنوعی: ترکیبی جدید و نیز الاستومرها دارای استحکام کافی به همراه انعطاف پذیری و خاصیت برگشت به شکل اولیه پس از کشیده شدن هستند. از این مصالح جدید می توان در طراحی مبل هایی استفاده کرد که از بدن ما بدون فشار به بافت ها و اعصاب حفاظت می کنند.
بسیاری از اجزاء مبل، ترکیبی از مصالح مختلف به عنوان مثال، صندلی ساخته شده از چارچوب چوبی یا فلزی و نشستگاه و پشتی پارچه ای یا پلاستیکی، قفسه ساخته شده از آینه و نیز میزهای ساخته شده از شیشه هستند. در مبل سفارشی، لایه ای از پارچه روی بالشتک کشیده می شود که در راحتی و ظاهر آنها نقش دارد. برخی صندلی ها و مبل ها با هدف باز کردن قطعات و بازیافت اجزاء طراحی و ساخته می شوند.

صندلی فولادی لوله ای با کفی و پشتی چرمی

نشستگاه
نشستگاه باید با هدف تحمل وزن و شکل بدن کاربر و راحتی او طراحی شود. به دلیل گستردگی ابعاد بدن و خطر طراحی دقیق برای شرایط مشخص، تصاویر موجود منعکس کننده عواملی هستند که بر قضاوت فردی ما از راحتی و دامنه ای که باید به عنوان راهنما در نظر گرفته شود، اثر می گذارند.
ابعاد مناسب برای صندلی نه تنها توسط ابعاد انسانی و کاربرد صندلی، بلکه بر اساس عوامل فرهنگی و موارد ظاهری از قبیل مقیاس و سبک تعیین می شوند. یک صندلی به نسبت غیر راحت، کوچک و سخت در خارج کردن هرچه سریع تر مشتری های یک فست فود مؤثر است. همچنین یک صندلی سفارشی راحتی، کاربر را به راحت بودن دعوت می کند.
عامل راحتی تحت تأثیر ماهیت فعالیتی است که فرد به انجام آن مبادرت می ورزد. انواع مختلف صندلی و نشیمن با اهداف کاربردی متنوع وجود دارند. بهره گیری از اصول ارگونومی در ساخت صندلی برای استفاده در مدت زمانی طولانی همچون صندلی های میز کامپیوتر ضروری است. ارتفاع و پشتی قابل تنظیم به کاربران امکان تنظیم صندلی متناسب با بدن خود را می دهد. صندلی با طراحی ضعیف، سلامتی کاربران پشت میزنشین را تهدید می کند.
صندلی های ویژه کاربران مسن و افرادی که دچار مشکلات حرکتی هستند، باید دارای دسته های محکم، نشستگاه بلند و پایه های استوار باشند. در حالی که محل نشیمن افراد مبتلا به بیماری باریاتریک بر اساس افراد درشت هیکل (صدک بالای مردان) طراحی می شود. ممکن است جوانان و کودکان نیز به صورت مشترک از آن استفاده کنند. صندلی های کودکان نیز محدودیت های ابعادی خاصی در طراحی دارد.
طراحی داخلی   دکوراسیون داخلی اداری    دکوراسیون داخلی منزل    طراحی ویترین مغازه    بازسازی ساختمان    طراحی داخلی رستوران     طراحی داخلی طلا فروشی    طراحی داخلی ویلا    طراحی داخلی مطب

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *