آزاد
دسته دوم چیدمان آزاد است که مرسوم ترین نوع آرایش پلان میان کارکرد و فضا محسوب می شود. چیدمان آزاد به دلیل انعطاف پذیری و تنوعی که دارد، بسیار مطلوب به نظر می رسد.
اکثر اتاق های با آرایش آزاد می توانند با کاربردهی متنوع به ویژه زمانی که مبلمان به راحتی قابل جابه جایی باشند، انطباق یابند. این انعطاف ذاتی مطابق با استفاده و شرایط محیط سبب شده که آرایش آزاد به مرسوم ترین شیوه چیدن مبلمان در فضا تبدیل شود. همچنین بهره گیری از این روش، امکان ترکیب بیشتر انواع مبلمان در اندازه ها و سبک هی مختلفی را فراهم کرده که در طول زمان برای تناسب با هر طرحی انتخاب می شدند.
e-09
مبلمان پیمونی از انعطاف پذیری مناسبی برخوردار بوده و از فضا ب طور بهینه استفاده می کند.
ارائه گرافیکی
طراحان به روش های فراوانی طراحی می کنند. ارائه گرافیکی در انتهای پروژه طراحی با هدف متقاعد کردن مشتری، دوستان و یا عموم مردم برای نشان دادن شایستگی طرح پیشنهادی به کار می رود. طراحی های سازه ای یا کاری نیازمند ارائه دستورات گرافیکی برای تولید یا ساخت یک پروژه هستند. همچنین طراحان هم از روند و هم از طراحی محصولات به روش های دیگر نیز به خوبی استفاده می کنند. در طراحی، نقش طراحی و ترسیم به ثبت موارد موجود، کار بر روی ایده ها و نیز تفکر و برنامه ریزی برای آینده گسترش می یابد. در سراسر روند طراحی ما از طراحی و ترسیم برای توسعه ایده ای از مفهوم تا طرح پیشنهادی و ساخت استفاده می کنیم.
ارائه گرافیکی ایده های طراحی چه با خودکار یا مداد روی کاغذ و چه با کامپیوتر و نرم افزارهای طراحی به کمک کامپیوتر (CAD) انجام شود، در مراحل اولیه روند طراحی بسیار مفید است. طراحی یک ایده طراحانه بر روی کاغذ، ما را قادر می سازد تا طرح را همچون زمانی که افکار خود را با کمک واژگان روی کاغذ بیان می کردیم، تشریح وروشن کنیم. پس از طراحی ایده مورد نظر و قابل رؤیت نمودن آن می توانیم کار خود را شروع کنیم. در ابتدا باید به تجزیه و تحلیل آنها پرداخته، از زاویه ای جدید به آنها نگریسته، با یکدیگر ترکیب کرده و از طریق آنها به ایده های جدیدتری دست یابیم.
فراگیری برنامه های طراحی سه بعدی کامپیوتری که تصاویر مناسبی در طول روند طراحی ارائه می دهند، در تجسم طراحی بسیار مفید است. تصاویر مهم نباید بر قضاوت گزینه ها و تجزیه و تحلیل دقیق آنها اثر گذارد. اغلب طراحان داخلی دریافته اند که می توانند بر ترکیب طراحی با خودکار یا مداد روی کاغذ بدون حواس پرتی و محدودیت های عملکردی نرم افزار کامپیوتری، راحت تر تمرکز کنند. همواره به خاطر داشته باشید که اسکیس های آزاد، منشاء بررسی طرح های جایگزین هستند. از این رو، ایده های خود را تجزیه و تحلیل کرده، بهترین ها را با یکدیگر ترکیب کنید و نتایج حاصل را مورد ارزیابی قرار دهید. سپس آنها را در طرح های مقدماتی برای ارزیابی و توسعه بیشتر اصلاح کنید.

 

طراحی دکوراسیون داخلی   طراحی داخلی اداری    دکوراسیون داخلی منزل    دکوراسیون داخلی مغازه   بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران    طراحی داخلی ویلا 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *