پرده جدا کننده دو فضا از هم (پاراوان)

از یک عرض پارچه نازک مانند (تور، وال و غیره) استفاده کنید و حداقل دو محل را از هم جدا کنید. زمانیکه یک ناحیه را مشخص کردید، آن را صاف کنید و اجازه دهید نور از داخل آن مانند یک فیلتر عبور کند و در موارد لازم بتوانید آن را به آسانی حرکت دهید.
لوازم مورد نیاز:
* پارچه نازک، (از پارچه با عرض پهن استفاده کنید)
* میله چوبی به قطر ۶/۰ سانتی¬متر
* تخته نصب کننده (۵/۲ × ۵/۲) سانتی¬متر
* دو عدد وزنه تزئینی
* دو عدد پایه اتصال کوچک به شکل L
* مداد علامت زن
* دستگاه منگنه
روش¬های تکنیکی
* حاشیه تاشده دوبل (صفحه ۷۰ را ببینید)
* دوخت از روی پارچه (صفحه ۲۵ را ببینید)

آماده کردن
از یک عرض پارچه برای یک تخته پرده استفاده کنید. ارتفاع را از کف اُتاق تا سقف اندازه بگیرید. ارتفاع وزنه-های تزئینی را از آن کم کنید و حدود ۱/۵ سانتی¬متر برای جیب محل میله پایین +۷/۱۲ سانتی¬متر برای پیچاندن اطراف تخته نصب کننده روی سقف اضافه کنید. ۲- تاهای افقی را می¬توانید با فاصله مورد نیاز قرار دهید. تعداد تاها را که برای ارتفاع نهایی پارتیشن نیاز خواهید داشت برآورد کنید. حدود ۵/۲ سانتی¬متر برای هر تا به اندازه برآورد شده بالا اضافه کنید. ۳- یک تخته از پارچ نازک به اندازه کل ارتفاع اندازه گرفته شده از یک عرض پارچه را بُرش دهید.

روش دوخت:
مرحله۱- یک حاشیه دوبل به عرض ۲/۱ سانتی¬متر در امتداد لبه هر طرف درست کنید. مرحله۲- جیب محل میله را برای پایین پارتیشن فُرم دهید. حدود ۲/۱ سانتی¬متر از لبه پایین را به سمت پشت اتو بزنید. آن را دوباره تا بزنید و یک حاشیه به عرض نهایی ۹/۱ سانتی¬متر درست کنید و از نزدیک لبه تا شده داخلی از روی پارچه کوک پشت سرهم بزنید. مرحله۳- محل تاها را روی سمت پارچه اندازه زده و علامت بزنید. پارچه را بطور افقی از محل خطوط یک تا طوریکه سمت پشت پارچه روی هم قرار بگیرد تا بزنید. با ۲/۱ سانتی¬متر از تا از یک سمت تا سمت دیگر پارچه را بدوزید و برای هر تا به همین ترتیب تکرار کنید. مرحله۴- طول تخته نصب کننده ۵/۲×۵/۲ سانتی¬متر را ۲/۱ سانتی¬متر کمتر از عرض نهایی تکه پارچه پارتیشن بُرش دهید. هر دو انتها را با پارچه نازک بپوشانید، بالای پرده را به یک سمت تخته منگنه کنیدهر چهار سمت را بپوشانید و سپس حاشیه را یک بار دیگر برگردانید طوریکه لبه ندوخته بالای پارچه بطور کامل در داخل پوشانده شود. مرحله۵- وزنه¬های تزئینی را در گوشه¬های پایین تکه پارتیشن وصل کنید. مرحله۶- میله چوبی را از محل جیب محل میله در پایین پارتیشن عبور دهید، پایه L مانند را روی سقف و به هر دو انتهای تخته نصب کننده وصل کنید.

طراحی داخلی   دکوراسیون داخلی اداری    دکوراسیون داخلی منزل    طراحی ویترین مغازه    بازسازی ساختمان    طراحی داخلی رستوران     طراحی داخلی طلا فروشی    طراحی داخلی ویلا    طراحی داخلی مطب

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *