پرده با والان سرخود تاشد

هپرده با والان سرخود تاشده برای شکل پنجره های غیر معمولی می توانید زمانیکه پرده را می خواهید بدوزید با تا زدن پارچه بالای پرده آن را بصورت والان درست کنید. پیله ها را به وسیله دکمه ها فُرم دهید و پنجره را با پرده ای نیمه ضخیم بپوشانید. اکنون می توانید والان را بصورت شل به وسیله حلقه هایی که روی میله فلزی کوچک نصب شده قرار دهید.لوازم مورد نیاز:* پارچه (هر دو روی پارچه نمایان خواهد بود)* میله پرده و پایه های نصب کننده* حلقه پرده* دکمه تزئینیروش های تکنیکی              * روش دوخت دکمه ها (صفحه۷۳ را ببینید)     * دوخت از روی پارچه (صفحه ۲۵ را ببینید)                  * حاشیه تاشده دوبل (صفحه۷۰ را ببینید)       * روش قرار دادن و دوخت درزهای پارچه (صفحه۳ را ببینید)آماده کردن  ۱- ارتفاع و عرض محلی را که می خواهید بپوشانید اندازه بگیرید.۲- کل عرض نهایی یک پرده را برآورد کنید. عرض ناحیه مورد نظر را که می خواهید بپوشانید تقسیم بر دو کنید. برای کل پرده آن را ضربدر۲ کنید و ۱/۵ سانتی متر برای حاشیه طرفین اضافه کنید.۳- ۴/۱ ارتفاع نهایی را برآورد کنید  و آن مقدار را برای مقدار والانی که می خواهید تا بزنید به اضافه ارتفاع کنید. در کل ۹/۲۷ سانتی متر برای حاشیه بالا و پایین پرده به ارتفاع اضافه کنید.۴- عرض تکه های پارچه مورد نظر را به هم وصل کنید.۵- دو تکه (تخته) پرده با ارتفاع و عرض نهایی اندازه گرفته شده بُرش دهید.روش دوخت:   مرحله۱- حدود ۲/۱ سانتی متر از لبه پایین هر یک از تکه های پرده را به سمت پشت اتو بزنید. حدود ۷/۱۲ سانتی-متر دیگر را به سمت پشت برای حاشیه اتو بزنید. در امتداد تای داخلی را با کوک پشت سر هم بدوزید.مرحله۲- حدود ۲/۱ سانتی متر از بالای هر یک از تکه های پرده را به سمت رو اتو بزنید، و حدود ۷/۱۲ سانتی متر دیگر را برای حاشیه بالا به سمت رو اتو بزنید. در امتداد تای داخلی را با کوک پشت سر هم بدوزید.مرحله۳- حدود ۲/۱ سانتی متر هر دو سمت هر تکه پرده را به سمت پشت اتو بزنید. و حدود ۲/۱ سانتی متر دیگر را به سمت پشت اتو بزنید و یک حاشیه دوبل تاشده ۲/۱ سانتی-متری درست کنید.مرحله۴- مقدار والان را به سمت روی پرده تا بزنید.مرحله۵- در امتداد تا با سنجاق ته گرد فاصله های یکسان تقریباً ۳/۲۰ سانتی متری را علامت بزنید، با حدود ۶/۷ سانتی متر از هر سمت شروع کنید. هر دو لایه پرده را از روی هر علامت سوزن زده با هم بگیرید حدود ۱/۵ سانتی متر از لبه بالا به سمت پایین را اندازه بگیرید و دکمه را در هر سمت پیله پشت به پشت بدوزید. طوریکه نخ دوخت دکمه ها را نگه داشته و پیله را محکم می کند.مرحله۶- حلقه های پرده را در بالای هر دو تکه (تخته) پرده روی هر پیله بدوزید. بعد میله پرده را از داخل تمام حلقه ها عبور دهید و پرده را در جای خود روی پایه-ها نصب کنید.
دوخت از وسط هر درز دوخته شده                 این دوخت یک روش نامرئی نگه داشتن لایه های پارچه روی هم می باشد. با چرخ از وسط درز جایی که هر دو تکه پارچه به هم متصل شده بدوزید. دوخت از روی پارچه              این دوخت هم به عنوان دوخت تزئینی و هم به عنوان دوخت معمولی استفاده می شود. این دوخت از کنار یک لبه یا نزدیک یک درز از سمت روی یک یا چند لایه پارچه نمودار مورد نظر دوخته می شود.

 

طراحی داخلی   دکوراسیون داخلی اداری    دکوراسیون داخلی منزل    طراحی ویترین مغازه    بازسازی ساختمان    طراحی داخلی رستوران     طراحی داخلی طلا فروشی    طراحی داخلی ویلا    طراحی داخلی مطب

 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *