معمارانی که دنیا را تکان دادند ؟

 

: فدریکو دل‌روسو: او در واقع معمار است، یعنی از سال ۱۹۹۶ به بعد، معماری حرفه‌ی اصلی اوست. ولی با این‌حال طراحی داخلی خیلی زود او را جذب کرد و به این ترتیب بود که او حالا دیوارهای داخلی خانه‌هایی که می‌سازد را نیز خود طراحی می‌کند تا بتوان از او به عنوان یکی از به‌ترین‌ها نام برد، یک طراح داخلی موفق. به باور دل‌روسو طراحی داخلی ترکیبی از جزئی‌نگری، کیفیت، توجه به کیفیت و عناصر ارگانیک است. او سال‌ها پیش استودیوی شخصی‌اش را در شهر میلان بنا کرد. طراحی داخلی او واجد چند ویژگی اساسی‌ است، توجه به مواد کار گوناگون، از چوب گرفته تا شیشه و فلز. او از همه‌ی این مواد کار در طراحی داخلی استفاده می‌کند. بی‌تردید می‌توان از فدریکو دل‌روسو به عنوان صدای رسای نسل‌اش در طراحی داخلی نام برد.

به عنوان مثال او قریب به یک سال و نیم از وقت خود را گذاشت تا فضای این آپارتمان خانوادگی در موناکو را طراحی کند. هدف او در طراحی داخلی این آپارتمان دست یافتن به این هدف بود که خانه هم برای زندگی یک خانواده در کنار هم مناسب باشد و هم فضای خصوصی کافی در اختیار تک‌تک اعضای خانواده بگذارد. برای دست یافتن به این مهم او به دنبال یک ماده‌ی کار گشت که همه‌ی فضاهای خانه را به هم وصل کند، چوب در نهایت این کار را برای او انجام داد و همه‌ی فضاهای پراکنده‌ی خانه را به هم مربوط کرد.

 

۶: مارتین برودنیزکی: او به نسل جدید طراحی داخلی تعلق دارد. مارتین برودنیزکی هر چند در شهرها و کشورهای مختلف جهان کار کرده است، ولی به واقع دو قطب اصلی طراحی داخلی جهان، نیویورک و لندن را به هم وصل کرده. این طراح داخلی اصالتاً سوئدی است و شاید شهرت دیگران را در این فهرست نداشته باشد، ولی هواخواهان فراوانی در هر دو قاره‌ی اروپا و آمریکا دارد. سبک کاری این طراح داخلی «مینی‌مالیسم دولوکس» است، در نتیجه او در حالی که می‌کوشد همه چیز را به ساده‌ترین شکل ممکن اجرا کند، ظاهر و حال و هوایی دل‌ربا به فضا می‌دهد.

به عنوان مثال رستوران لاس ایگواناس یکی از طرح‌های فوق‌العاده‌ی اوست: استفاده‌ی او از چوب ظاهری گرم و زیبا به این رستوران داده است که پیوندی عالی هم با طبیعت برقرار می‌کند، تلفیقی که به واسطه‌ی چوب‌ رنگ‌نخورده و ظاهر ساده و پیرایش نشده‌ی این ماده‌ی طبیعی زیبا حاصل شده. استفاده‌ی طراح داخلی از چوب، از مبلمان داخلی گرفته تا کف‌پوش‌ها به او امکان داده تا ظاهر یک طراحی داخلی مدرنیستی را در این رستوران به وجود آورد که با نورپردازی به رنگ لیمویی فضایی دل‌پذیر را برای مهمانان فراهم می‌کند.

 

۵: تیری. دابلیو. دسپون: این طراح داخلی به نام به نسل قدیمی طراحی داخلی تعلق دارد و هم‌زمان معمار و هنرمند هم هست. او در فرانسه به دنیا آمده، ولی در اکثر کشورهای جهان کار می‌کند و تاکنون چندین نمایشگاه از آثار هنری‌اش را در شهر نیویورک به نمایش گذاشته. تیری. دابلیو. دسپون در عین‌حال یک طراح دکوراسیون داخلی باسلیقه و حرفه‌ای هم هست و در ضمن عضو تیم تعمیر و بازسازی مجسمه‌ی آزادی در شهر نیویورک هم بوده است. دفتر این طراح داخلی همیشه شلوغ است و او دارد بر روی طراحی داخلی یا طراحی دکوراسیون داخلی چندین هتل یا رستوران به طور هم‌زمان کار می‌کند.

از جدیدترین طرح‌های او می‌توان به طراحی داخلی یک شاله (کلبه‌ی زمستانی) در کوه‌های آلپ و در کشور سوئیس اشاره کرد. این شاله در بین درختان کاج پنهان است و به سختی دیده می‌شود. وقتی وارد آن می‌شود، از بزرگی فضای داخلی تعجب می‌کنید، چون به نظرتان نمی‌رسید که این شاله این‌قدر جادار باشد. طبقه‌ی اول شاله از سنگ است، در حالی که طبقه‌ی دوم از چوب ساخته شده که شیوه‌ای آشنا در طراحی داخلی و معماری این کلبه‌های برفی است. پنجره‌های سراسری در اتاق نشیمن دیدی سراسری به منظره‌ی بیرون را فراهم می‌کند و کاناپه‌های بزرگ راحتی ساکنان را تضمین می‌کند. تیرچه‌های سقف به رنگ تیره هستند که نه فقط باعث نمی‌شود، فضا کوچک‌تر به نظر برسد که بر خاص شدن بیش‌تر حال و هوای شاله می‌افزاید. در نهایت طراح داخلی با به کارگیری چراغ‌های بزرگ و باشکوه موفق شده تا طراحی کهنه‌ی فضا را با این آویزها به روز و زیبا کند.

 

۴: مایلز رد: او اصالتاً از شهر آتلانتا آمده، ولی می‌توان او را یک طراح بین‌المللی نامید. مایلز رد یکی از موفق‌ترین طراحان داخلی روزگار ماست و بخشی از موفقیت‌اش را مدیون تخصصش در حوزه‌ی طراحی صحنه است. به واسطه‌ی همین تجربیات است که او می‌تواند به راحتی سبک کارش را عوض و ژانرهای گوناگون را تجربه کند به هیچ قانونی و قاعده‌ی از پیش تعیین شده‌ای اهمیت ندهد. علاقه‌ی او طراحی داخلی خانه‌ها بر مبنای روحیات ساکنان آن است. نمونه‌های طراحی داخلی او بارها در مجلاتی چون نیویورک مگزین، ووگ و ال دکور منتشر شده است. به همین خاطر او در طراحی داخلی به راحتی از مبلمان مدرن در کنار چراغ‌های آنتیک استفاده می‌کند و به مدام به کهنه‌فروشی‌ها سر می‌زند که از مبلمان سبک قدیمی برای طراحی دکوراسیون داخلی استفاده کند. او کارش را با طراحی دکوراسیون داخلی خانه‌ی چد تن از دوستان‌اش آغاز کرد، ولی در حال حاضر طراحی دکوراسیون داخلی پروژه‌ها بزرگ را عهده‌دار می‌شود.

وقتی به نمونه‌ی طراحی داخلی او نگاه می‌کنید از دیدن این همه طیف رنگی در کنار هم تعجب خواهید کرد. به عنوان مثال او در طراحی داخلی هر اتاق را با توجه به شخصیت افراد مختلف به یک رنگ و سبک طراحی می‌کند. در این آپارتمان که در منهتن قرار دارد، او از مبلمان مدرن برای اتاق نشیمن استفاده کرده است، سپس یک راهرو به رنگ سبز که ما را به اتاقی با کاغذ دیواری قرمز و مبلمان قهوه‌ای می‌رساند. کاری که او می‌کند از جهات زیادی جالب است، چون او از ترکیبی استفاده می‌کند که در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد ناهماهنگی می‌کند، ولی مایلز رد از کنار هم چیدن این رنگ‌ها و مبلمان به ترکیبی منحصر به فرد و شخصی دست پیدا می‌کند.

 

۳: مایکل. اس. اسمیت: یک طراح داخلی اهل ایالات متحده که دفتر کارش در شهر لس‌آنجلس قرار دارد. هر طراح داخلی یک نمونه کار دارد که به آن افتخار و مباهات می‌کند، در مورد مایکل. اس. اسمیت این نمونه کاخ سفید است؛ او از سال ۲۰۰۸ تا کنون طراح دکوراسیون داخلی کاخ سفید است و آن را به شیوه‌ی آمریکایی طراحی کرده است. طراحی دکوراسیون داخلی کاخ سفید نمونه‌ی مورد علاقه‌ی و سرمشق متوسط آمریکایی محسوب می‌شود، پس باید بدانید که انتخاب طراح دکوراسیون داخلی این کاخ چقدر اهمیت دارد. علاوه بر کاخ سفید اسمیت طراحی داخلی و طراحی دکوراسیون داخلی پروژه‌های مختلفی را بر عهده داشته است از جمله عمارت تاور گروو که طراحی دکوراسیون داخلی آن کاملاً سنتی است. با این‌که سنت آمریکایی به مراتب جدیدتر از سنت طراحی دکوراسیون داخلی اروپایی است ولی حفظ روح زندگی خانوادگی در طراحی دکوراسیون داخلی یک خانه‌ی آمریکایی از اهمیت فراوانی برخوردار است. در طراحی دکوراسیون داخلی این عمارت به سه چیز توجه شده: راحتی، زیبایی و وفاداری به سبک. طراح دکوراسیون داخلی برای دست‌یابی به این اهداف به مبلمان ابتدای قرن رجوع کرده است و از آن‌ها استفاده کرده. طراحی دکوراسیون داخلی این خانه بر احترام به اصول زندگی آمریکایی اجرا شده: خانواده، راحتی، قدرت و فرهنگ آمریکایی.

 

۲: کاترین ویداوسکا و توماس ویداوسکی: این دو طراح داخلی اعضای یک خانواده‌ی اروپای شرقی هستند، خانواده‌ای که معمار و طراح داخلی زیاد داشته و دارد. این دو طراح داخلی تاکنون جوایز زیادی را برای طراحی داخلی برده‌اند و این نمونه نشان می‌دهد که طراحی داخلی الان دیگر یک حرفه‌ و تخصص جهانی است که در تمامی کشورها و فرهنگ‌ها گسترش یافته.

آن‌ها در طراحی داخلی این آپارتمان به آموزه‌های مدرن وفادار بوده‌اند، به طوری که حتی می‌توان این طراحی داخلی را فوتوریستی خواند. دو طراح داخلی به نکاتی چون نورگیر بودن، راحتی و دل‌بازی توجه ویژه‌ای کرده‌اند. ترکیب رنگی طراحی دکوراسیون داخلی به خوبی حال و هوایی سرزنده و جوانانه به این خانه داده است. سقف کاذب ارتفاع سقف را اندکی کم‌تر کرده است. نورهای سقفی به تمامی در این سقف کاذب کار شده‌اند. سقف کاذب و دیوارها به رنگ سفید هستند، ولی کف چوبی با رنگ طبیعی مانع از این می‌شود که سفیدی دیوارها و سقف کاذب آزار دهنده به نظر برسند. دو طراح داخلی برای دست یافتن به تأثیر مورد نظرشان به جزئیات توجه می‌کنند و توجه به جزئیات در طراحی دکوراسیون داخلی است که تفاوت‌ها را باعث می‌شود.

 

۱: رابرت بیلی: آخرین نفر این فهرست رابرت بیلی است، یک طراح داخلی اهل کانادا که راحتی را با سبک و سیاق شخصی‌اش ترکیب می‌کند و به شیوه‌ای شخصی در طراحی داخلی رسیده است. این طراح داخلی بیش‌تر در زادگاهش کار می‌کند، ولی پروژه‌های گوناگونی را در نقاط مختلف جهان اجرا کرده است. مهم‌ترین نکته در کار او اصرارش برای حضور در همه‌ی مراحل کار است، به این معنی که از همان ابتدای کار وارد خانه می‌شود و تنها زمانی از کار دست می‌کشد که مبلمان تا جزئی‌ترین وسائل همه با دقت چیده شده باشند و نتیجه کاملاً مورد پذیرش او باشد. به نظر این طراحی داخلی دست گرفتن یک پروژه از ابتدا هر چند به قیمت صرف وقت زیاد به مراتب به‌تر از این است که پروژه‌ای را از میانه در دست بگیرید و مجبور شوید با همان وضع موجود کار کنید.

طراحی داخلی او را معمولاً تحت عنوان مینی‌مالیستی تعریف می‌کنند به این معنی که او هر چیز لازم را در طراحی داخلی مورد توجه قرار می‌دهد ولی نه بیش از اندازه‌ی لازم. او معمولاً از یک سبک ثابت در طراحی داخلی استفاده می‌کند، ولی با یک عنصر کوچک، هم‌چون یک کوسن رنگی تنوع بصری بالایی در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد می‌کند. طراحی داخلی او به نظر پاکیزه و مدرن می‌آید و احساسی از آرامش و آسایش را در ساکنان به وجود می‌آورد و این هدف همیشگی او در طراحی داخلی است.

 

طراحی داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی , شرکت طراحی داخلی , دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی منزل , دکوراسیون داخلی منزل , طراحی داخلی رستوران ,طراحی داخلی ویلا , طراحی داخلی هتل ,طراحی داخلی مطب ,طراحی داخلی مغازه , دکوراسیون داخلی مغازه ,طراحی داخلی اداری , دکوراسیون داخلی اداری ,طراحی داخلی طلا فروشی ,بازسازی ساختمان , دکوراسیون داخلی مدرن , دکوراسیون منزل , طراحی منزل , طراحی رستوران , طراحی ویلا , ویلا , رستوران , منزل , طراحی مطب , طراحی مغازه , دکوراسیون مغازه , طراحی اداری , دکوراسیون اداری , طلا فروشی , طراحی طلا فروشی , بازسازی , ساختمان , بازسازی مدرن ساختمان

مقالات

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *