کف پوش چوبی
کف پوش تمام شده معمولاً به دو دسته سخت همچون چوب، سنگ و کاشی، و ارتجاعی همچون لینوئوم یا چوب پنبه و نیز پوشش های کفی نرم همچون فرش ها و قالیچه ها تقسیم می شود. کاربرد کف پوش چوبی از میان کف های سخت به دلیل گرمی، ظاهر طبیعی، ترکیب جذاب و راحت، خاصیت ارتجاعی و دوام، مطلوب به نظر می رسد. همچنین نگهداری این نوع کف پوش در فضاهایی که رفت و آمد معمولی است، تقریباً آسان بوده و در صورت آسیب قابل تعمیر یا تعویض است.

چوب های سخت، الیاف ظریف و بادوام (بلوط سفید و قرمز، افرا، توس، راش و درخت گردوی امریکای مرکزی) و چوب های نرم (کاج جنوبی، صنوبر داکلاس (درخت همیشه بهار)، کاج اروپای غربی، شوکران و چوب درختان دیگر) در کف پوش چوبی کاربرد دارند. از میان چوب های مذکور، چوب بلوط، کاج جنوبی و صنوبر داکلاس مرسوم ترین نوع چوب محسوب می شوند. بهترین درجه بندی ها واضح بوده و در آنها نواقصی همچون کره ها، رگه ها و رگه های پاره شده به حداقل می رسند.
چوب های مورد استفاده در کف پوش باید از منابع بادوام و مورد تأیید تهیه شوند و از کاربرد گونه های کمیاب یا غیر بومی باید خودداری شود.
انواع دیگر چوب کاربردی در کف پوش شامل خیزران و چوب های قدیمی دیگر می باشند. چوب خیزران به لحاظ فنی علف محسوب می شود و توانایی آن در رشد مجدد و سریع پس از درو، اعتباری به عنوان مصالح پایدار به آن بخشیده است. کف پوش چوبی قدیمی نیز که از ساختمان های در حال تخریب به دست می آید، شخصیت متمایز و زنگاری به کف پوش می دهد.
کف پوش چوبی توپُر در قطعات باریک چوبی و چارتراش موجود می باشد و معمولاً در فرم قطعات باریک و یا حتی در قطعاتی باعرض ۱۵۲ میلیمتر (۶ اینچ) نیز فروخته می شود.
کف پوش چوبی سخت و مهندسی با آکریلیک اشباع شده و یا با پلی بورتان و وینیل درزگیری می شود. کف پوش چندلا، مونتاژی از صفحات چندلای فشار بالا شامل روکش های چوبی در پانل های بادوام درزگیری شده با آکریلیک بورتان می باشد. چوب خیزران نیز تحت فشار بالا به صورت ورق ورق و قعطات چوبی باریک درآمده، در پلی بورتان غوطه ور شده و با روکشی از پلی بورتان آکریلیکی پوشانده می شود. اغلب محصولات چوب خیزران باید مسافت های طولانی را برای رسیدن به بازارهای ایالات متحده طی کنند.
کف پوش چوبی اغلب با پلی بورتان، ورنی و یا سیلر نفوذی پوشیده می شود. دامنه پرداخت کننده ها از جلادهنده (های کلاس) تا لاک الکل گسترده شده است. به طور کلی، پرداخت کننده ها باید بر دوام چوب بیفزایند و آن را در برابر آب، کثیفی و زنگ زدگی بدون پنهان کردن زیبایی طبیعی چوب مقاوم سازند. لاک الکل ها برای افزودن رنگ به رنگ طبیعی چوب بدون تیره کردن رگه های چوب به کار می روند. همچنین کف پوش چوبی را می توان روغن کاری کرد، رنگ زد و یا با شابلون طراحی کرد. اما لازم به ذکر است که سطوح رنگی نیازمند نگهداری بیشتری هستند.

 

طراحی داخلی   دکوراسیون داخلی اداری    دکوراسیون داخلی منزل    طراحی ویترین مغازه    بازسازی ساختمان    طراحی داخلی رستوران     طراحی داخلی طلا فروشی    طراحی داخلی ویلا    طراحی داخلی مطب

 

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *