قرارگیری تخت در گوشه یا شاه نشین اتاق به منظور طراحی داخلی
تخت خواب
تخت خواب از دو جزء اصلی تشکیل شده است که عبارت از تشک و چارچوب نگهدارند می باشد. تشک ها به تناسب شکل و وزن بدن فرد در انواع مختلف موجود هستند. از این رو، انتخاب و قضاوت فردی در تعیین نوع تشک نقش دارند.
طراحان داخلی در انتخاب چارچوب نگهدارنده، بالاسری، زیرپایی، آسمانه، میزهای تخت، تجهیزات نورپردازی و کنترل های الکتریکی نقش دارند. همچنین طراحی در انتخاب روتختی و مبلمان دیگر اتاق نیز نظر می دهد.
قرارگیری تخت در گوشه یا شاه نشین اتاق، فضای کمتری را اشغال می کند، اما انجام این کار اندکی دشوار است. به منظور بر افقی بودن فضا می توان تخت را روی یک سکو قرار داد. بالاسری ها، زیرپایی ها و آسمانه ها تعیین کننده حجم فضای اشغال شده توسط تخت هستند.

کاناپه ها و صندلی های راحتی با تبدیل شدن به تخت، فضایی را برای خواب نیم روزی فراهم می کنند. تخت های توکار از فضای عمودی اتاق برای قرار دادن سطوح خواب استفاده می کنند. همچنین سطوح نگهدارنده و میز نیز در این سیستم ترکیب می شوند. بالا، پائین یا هر دو طرف تخت را می توان در سیستم نگهدارنده اتاق ترکیب کرد.

ابعاد تخت خواب

بالاسری در هنگام مطالعه روی تخت باید تکیه گاه راحتی برای سر و کمر فرد فراهم کند. استفاده از چراغ مطالعه قابل تنظیم با قابلیت تمرکز بر روی مطلب مورد مطالعه مؤثر است.

مبلمان اتاق خواب
میزان و نوع مبلمان در اتاق خواب به اندازه اتاق، سبک طرح و نیازهای کاربر مورد نظر بستگی دارد. یک اتاق خواب با یک گنجه دیواری یا رختکن ممکن است به مبلمان کمتری برای نگهداری وسایل نیاز داشته باشد. اتاق خواب بچه به دو بخش بازی و مطالعه تقسیم می شود. در حالی که از اتاق خواب مهمان ممکن است به عنوان اداره های خصوصی یا اتاق خیاطی یا انباری استفاده شود. اتاق خواب ها می توانند مجهز به سیستم های صوتی و تصویری بزرگت یا کامپیوتری باشند و از این رو به وسایل ضروری سیم کشی نیاز دارند.
قفسه های توکار در تمیزی و جلوگیری از به هم ریختگی اتاق نقش دارند. قطعات مجزا، اندازه و مقیاس تخت خنواب را در اتاق متعادل ساخته، به آن سبک بخشیده و سطوح جزئی و مفیدی خلق می کنند.

طراحی داخلی   دکوراسیون داخلی اداری    دکوراسیون داخلی منزل    طراحی ویترین مغازه    بازسازی ساختمان    طراحی داخلی رستوران     طراحی داخلی طلا فروشی    طراحی داخلی ویلا    طراحی داخلی مطب

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *