یک شرکت طراحی داخلی باید از همه لحاظ به طراحی داخلی منزل و فضای خارجی آن اهمیت بدهد در اینجا به طور مختصر در خصوص فضای خارجی توضیح داده ایم.
فضای خارجی
فرم، مقیاس و ساختار فضایی ساختمان، در واقع واکنش طراحی نسبت به شرایط بسیاری همچون نیازهای طراحی عملکردی، جنبه های فنی سازه و ساختمان، واقعیت های اقتصادی و نیز کیفیت های بیانگر شکل و سبک است. همچون معماری ساختمان باید بر اساس مفهوم فیزیکی سایت و فضای خارجی صورت گیرد.

باز سازی ساختمان
باز سازی ساختمان با روش های مختلفی با سایت خود ارتباط برقرار می کند، از این رو می کند. از این رو می تواند با محیط ترکیب یا بر آن مسلط شود. همچنین می تواند بخشی از فضای خارجی را تسخیر یا احاطه کند. یکی از نماهای آن می تواند با هدف نشان دادن خصوصیات سایت و یا تعیین مرز فضای خارجی ساخته شود. در هر مورد باید بر اساس ماهیت دیوارهای خارجی یک ساختمان رابطه بالقوه میان فضای داخلی و خارجی بررسی گردد.
ساختمان ها تحت تأثیر شرایط سایت و وسعت محیطی قرار می-گیرند که در آن ساخته می شود و همچنین می توانند بر آن تأثیر نیز بگذارند. انتخاب درست و توسعه سایت ها برای کاستن از بی نظمی هایی همچون جریان آب باران، اثرات حرارتی و آلودگی نوری، در طراحی پایدار نقش به سزایی دارد.

دیوارهای خارجی یک ساختمان، فصل مشترکی میان محیط­های داخلی و خارجی آن ایجاد می­کنند. این نوع دیوارها نشان­دهنده شخصیت فضای داخلی و خارجی ساختمان هستند. آنها ممکن است ضخیم و سنگین طراحی شوند و تمایز آشکاری میان محیط داخلی کنترل شده و فضای خارجی مجزا از آن را نشان دهند. همچنین ممکن است باریک و حتی شفاف با هدف ترکیب فضای داخلی و خارجی طراحی شوند.

پنجره­ها و درگاه­ها در دیوارهای خارجی، گذرگاه­های فضایی میان فضای داخلی و خارجی محسوب می­شوند. مقیاس، شخصیت و ترکیب­بندی پنجره­ها و درگاه­ها اغلب نشان­دهنده ماهیت فضاهای داخلی قرار گرفته در میان آنها هستند.

فضاهای گذرگاهی متعلق به دو دنیای داخلی و خارجی هستند که می­توانند همچون واسطه­ای میان دو محیط عمل کنند. به عنوان مثال در این زمینه می­توان به ایوان، بالکن و یا راهروی تاق­دار اشاره کرد.

بسیاری از سکونت­گاه­های تک خانواده­ای در همه ورودی­ها، پلکانی به همرها نرده­های محافظ برای ساکنان ناتوان دارند. ناتوان مداری، جنبشی برای ساخت خانه ­های جدیدی می­باشد که به آسانی می­توان در آن زندگی کرد و افراد دچار اختلال حرکتی نیز به راحتی می توانند از آن استفاده نمایند.

 

دکوراسیون داخلی اداری ، دکوراسیون داخلی ، طراحی ویترین مغازه ، طراحی داخلی طلا فروشی ، طراحی داخلی مطب ، دکوراسیون داخلی مغازه

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *