طراحی مدرن در شانگهای

وقتی سلیقه‌ی مردمان شرق آسیا، به پیچیدگی‌های مینی‌مالیسم با نبوغ و کارکردگرایی معاصر ترکیب می‌شود به نتایجی منحصر به فرد و به‌غایت جذاب منجر می‌شود. پس تعجب نکنید که در یک آپارتمان کوچک ۳۷ متری بتوان شاهد شیوه‌ای از طراحی داخلی بود که راحتی ساکنان را به به‌ترین شکل تأمین کند.
طراحی داخلی این آپارتمان توسط شرکت طراحی داخلی آتلیه مِرک اجرا شده، شرکتی که ایده‌های مدرن‌اش را در مجموعه‌ای از آپارتمان‌ها در شهر شاهنگهای پیاده کرده است. اولین نکته‌ای که به چشم می‌آید این است که طراح داخلی تقریباً از هیچ وسیله‌ای در این خانه استفاده نکرده، یعنی خانه فاقد دکوراسیون داخلی است، اصرار طراح داخلی به این سبب بوده که به سنت‌های طراحی داخلی در کشور چین وفادار باشد. در عوض طراح داخلی از صفحه‌های چوبی بزرگی استفاده کرده تا کمدها را پنهان کند و به این ترتیب طراحی داخلی با استفاده از درهای کشویی متعدد فضاهای مختلف و متنعی را در این خانه برای ساکنان فراهم کرده است.


علاوه بر آن‌چه ذکر شد، طراح داخلی ترکیبی متوازن از چوب و شیشه را به عنوان مواد کار اصلی در طراحی داخلی مورد توجه قرار داده. ترکیب این دو ماده اتمسفری آرام، راحت و فوق‌العاده را برای این خانه فراهم کرده که جلوه‌ای ویژه و چشم‌گیر به جلای طلایی چوب داده. به واقع دیوارهای سفید رنگ خانه به قابی تبدیل شده‌اند که صفحات بزرگ چوبی را جلوه‌گر کرده است. طراح داخلی بیش‌ترین تأکید را بر روی خطوط طولی داشته است و کوشیده تا این خطوط را با استفاده از همان صفحات چوبی و قاب‌های شیشه‌ای دیدنی‌تر کند. نتیجه‌ی این کار طراح داخلی یک تجربه‌ی ناب و منحصر به فرد بوده است، ترکیبی از طراحی داخلی مدرن و کلاسیک، حسی از راحتی و پویایی.
اما طراح داخلی از فکرهایی کوچک نیز بهره برده تا طراحی داخلی را از حالت ایستا خارج کند. به عنوان مثال پارتیشن‌های شیشه‌ای که اتاق نشیمن را از اتاق خواب جدا کرده، با قاب‌های تیره و ضخیم با تصور ما از پرسپکتیو بازی می‌کند و باعث می‌شود ما عمق میدان واقعی را گم کنیم. از سوی دیگر کتاب‌خانه و چراغ‌ها که توسط خود طراح داخلی و به طور اختصاصی برای این آپارتمان طراحی شده‌اند باعث می‌شود که چشم ما خسته نشود و یکنواختی دیوارهای سفید و یا سطوح گستره‌ای چوبی توی چشم نزند. فکرهای ساده و کاربردی طراح داخلی باعث شده تا این خانه علاوه بر ظاهر منحصر به فرد و زیبای‌اش، واجد حال و هوایی منحصر به فرد و تک شود که به مهمانان خوشامد می‌گوید.

 

طراحی داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی , شرکت طراحی داخلی , دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی منزل , دکوراسیون داخلی منزل , طراحی داخلی رستوران ,طراحی داخلی ویلا , طراحی داخلی هتل ,طراحی داخلی مطب ,طراحی داخلی مغازه , دکوراسیون داخلی مغازه ,طراحی داخلی اداری , دکوراسیون داخلی اداری ,طراحی داخلی طلا فروشی ,بازسازی ساختمان , دکوراسیون داخلی مدرن , دکوراسیون منزل , طراحی منزل , طراحی رستوران , طراحی ویلا , ویلا , رستوران , منزل , طراحی مطب , طراحی مغازه , دکوراسیون مغازه , طراحی اداری , دکوراسیون اداری , طلا فروشی , طراحی طلا فروشی , بازسازی , ساختمان , بازسازی مدرن ساختمان

مقالات

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *