سیستم های الکتریکی
بیش از نیمی از انرژی الکتریکی در ایالات متحده از زغال سنگی تولید می شود که یک منبع سوخت سنگ واره ای محدود است. انرژی گرفته شده از زغال سنگ به چشم اندازهای طبیعی آسیب رسانده و آلودگی تولید می کنند. این در حالی است که تنها یک سوم آن به انرژی الکتریسته تبدیل می شود. منابع موجود دیگر شامل نیروی برق آبی، انرژی هسته ای، نیروی باد، نیروی (فتوولئائیک) خورشیدی، گاز طبیعی ناشی از پیل های سوختی، سوزاندن فاضلاب جامد و سوخت زیست توده می باشند.

انتقال انرژی الکتریسیته به مسافت های طولانی سبب اتلاف آن می گردد. از این رو، ذخیره انرژی برای مصارف آینده با مشکلاتی همراه است. حفظ انرژی با کاهش مصرف میزان انرژی مورد نیاز تحقق می یابد و این امر، مهم ترین بخش طراحی پایدار محسوب می شود.
انرژی الکتریکی به دلیل وجود تفاوت در بار الکتریکی میان دو نقطه در یک مدار (اختلاف پتانسیل) از طریق یک رسانا جریان یافته و با ولت اندازه گیری می شود. میزان حقیقی جریان انرژی با آمپر ارزیابی می گردد. همچنین توان لازم برای محافظت از جریان الکتریکی بر اساس وات اندازه گیری می شود.
مدار الکتریکی
سیستم های الکتریکی
سیستم نیروی الکتریکی یک ساختمان برق مورد نیاز برای روشنایی، گرمایش و نیز عملکرد تجهیزات و وسایل الکتریکی را تأمین می کند. این سیستم باید به گونه ای ایمن، مطمئن و کاربردی نصب شود. سیستم فرعی سیم کشی، اتصالاتی را برای اطلاعات، برقراری ارتباطات و تجهیزات کنترلی و نیز برای سیستم های امنیتی فراهم می کند.
نیروی برق معمولاً توسط شرکت برق برای ساختمان تأمین می شود. بخش اعظمی از نیروی برق به صورت جریان متناوب (AC) مصرف شده و بعضی قطعات ماشینی بزرگ از جریان مستقیم (DC) استفاده می کنند. تکنولوژی فتوولتائیک (PV) نور خورشید را مستقیم به جریان الکتریسته تبدیل می کند. فتوولتائیک تولید شده در سایت از جریان مستقیمی استفاده می کند که در نهایت به جریان متناوب تبدیل شده و معمولاً به شبکه انرژی الکتریکی مرکزی وصل می شود.

سیستم های الکتریکی
برای جریان الکتریکی، مدار کاملی باید طراحی شود. کلیدها وظیفه کنترل جریان را در یک مدار دارند.
مدارهای انشعابی، نیروی برق را در فضاهای داخلی ساختمان توزیع می کنند. سیم کشی در یک مدار بر اساس مقدار جریانی اندازه گیری می شود که باید انتقال دهد. یک فیوز یا مدارشکن در تابلوی برق زمانی که شدت جریان برای عبور از سیم ها بیش از اندازه باشد، مدار را قطع می کند.

مدارهای ولتاژ پائین، جریان متناوبی کمتر از ۵۰ولت را از خود عبور داده که توسط مبدل هی کاهنده از خطوطی با ولتاژ معمولی تأمین می شود. این مدارها در سیستم های مسکونی به منظور کنترل سیستم های گرمایشی و سرمایشی، عملکرد پنجره ها و ماندافزارهای نورپردازی کنترل از راه دور کاربرد دارند. سیم کشی ولتاژ پائین به سیم روی محافظ همچون لوله سیم کشی نیاز ندارد.

طراحی دکوراسیون داخلی    دکوراسیون داخلی اداری    طراحی داخلی منزل    دکوراسیون داخلی مغازه    بازسازی ساختمان   طراحی داخلی رستوران   طراحی داخلی طلا فروشی    طراحی داخلی ویلا     طراحی داخلی مطب

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *