شرکت اِی پی اِی دیزاین برای طراحی داخلی دفتر مشارکتی شرکت بارکلی کارد از یک طرح ساده ولی قدرمند استفاده کرده است

اِی پی اِی آرکیتکتس یک استودیوی معماری و دکوراسیون داخلی در لندن است که اخیراً دست به طراحی داخلی یک دفتر مشارکتی برای دفتر مرکزی شرکت بارکلی کارد در نورتهمپتون زده است. شرکت بارکلی کارد در حوزه صدور کارتهای اعتباری فعالیت میکند. این طراحی فضای داخلی محیط را برای فعالیتهای این شرکت کاملا مناسب کرده است.
طراحان داخلی شرکت اِی پی اِی ده هفته زمان صرف کردند تا فضای عمومی این شرکت را تغییر دهند و آن را به چیزی تبدیل کنند که مدیران شرکت بارکلی کارد آزمایشگاهی برای فعالیتهای مشارکتی مینامند. آنها فرشهای کهنه را کنار گذاشتند و مبلمان کهنهی شرکت را دوباره و به شکلی کاملاً تازه مورد استفاده قرار دادند.
آنچه بیش از همه مورد توجه طراحان داخلی قرار داشت این بود که فضای این دفتر واجد حسی توأمان از بدویت و قدرت باشد. به این ترتیب کارکنان میتوانند با استفاده در روشی موسوم به آگیل در این محیط در گروههای مختلف بنشینند و دربارهی جدیدترین فناوریها و دیگر نکات حرفهای بحث و تبادل نظر کنند. به گفته طراح داخلی شرکت اِی پی اِی شیوه آگیل از نموداری شناور استفاده میکند که با روشهای استاندارد تفاوت دارد، این شیوه در عین حال کاملاً قابل تغییر و تحول است.
طراحان داخلی برای دست یافتن به طرحی که با این هدف هماهنگ باشد از چارچوبهایی استفاده کردهاند تا فضاها را بر مبنای عملکرد گروهی یا فردی افراد تقسیم کند. در طراحی داخلی این دفتر طراحان از پارتیشنهای فلزی و چوبی استفاده کردند تا فضاهای وسیع را به محوطه های کوچکتر تقسیم کنند. قابهای این پارتیشنها با پنلهای سفید رنگی پوشانده شدهاند که عیناً بر روی دیوارهای واقعی هم تکرار شدهاند. کارکنان میتوانند از این پنلها به مانند تختههای سفید استفاده کنند و فکرهایشان را بر روی آنها بنویسند.
شرکت طراحی داخلی اِی پی اِی در توضیح شیوه کاری کارکنان شرکت بارکلی کارد میگوید: «در آزمایشگاه فعالیتهای مشارکتی کارکنان به شکل گروههای کاری گرد میآیند، با کارفرما ملاقات و از علایم تصویری استفاده میکنند. در نهایت آنها باید بتوانند در مدت سی روز کار را تکمیل کنند.
پنلهای سراسری از کف تا سقف گاه این امکان را به کارکنان میدهد تا فضاهایی کوچکتر را برای ملاقاتهای خصوصی فراهم کنند و در این فضاها پروژهی خود را به کارفرما ارائه کنند. تعدادی پنل متحرک هم پیشبینی شده که با کمک آنها میتوان فضاهای باز را مسدود و تمرکز حضار بر روی پروژه را تشدید کرد.
میزهای متحرک از جنس چوب یا ام دی اف هم توسط طراحان داخلی به کار رفته تا کارکنان بتوانند آنها را با توجه به نوع جلسات جابه جا کنند.
در طراحی داخلی این دفتر از مبلمان اداری متنوعی استاده شده؛ انواع گوناگون صندلیها، به شکلها و رنگهای مختلف به کار گرفته شدهاند. همچنین طراح داخلی برای ملاقاتهای کوتاه مدت و غیررسمی میزهای بلندی را طراحی کرده است.
در طرح داخلی و چیدمان مبلمان اداری این بخش از دفتر از رنگ سبز استفاده شده، ساعتهای طرح قدیم بر روی دیوارها نصب هستند که ساعت دقیق را در چند کشور اعلام میکنند، در عین حال ساعتهایی با شمارش معکوس زمان اتمام پروژهها را نمایش میدهند.
دفتر شرکت بارکلی کارد نخستین دفتری است که به شکل آزمایشگاه فعالیتهای مشارکتی طراحی شده است. طراحان داخلی شرکت اِی پی اِی هم اکنون مشغول طراحی دیگر دفاتر این شرکت در هند، اروپا و آفریقای جنوبی به همین شکل هستند.

از دیگر مطالب سایت دیدن نمایید :

طراحی داخلی , طراحی دکوراسیون داخلی , شرکت طراحی داخلی , دکوراسیون داخلی , طراحی داخلی منزل , دکوراسیون داخلی منزل , طراحی داخلی رستوران ,طراحی داخلی ویلا , طراحی داخلی هتل ,طراحی داخلی مطب ,طراحی داخلی مغازه , دکوراسیون داخلی مغازه ,طراحی داخلی اداری , دکوراسیون داخلی اداری ,طراحی داخلی طلا فروشی ,بازسازی ساختمان , دکوراسیون داخلی مدرن , دکوراسیون منزل , طراحی منزل , طراحی رستوران , طراحی ویلا , ویلا , رستوران , منزل , طراحی مطب , طراحی مغازه , دکوراسیون مغازه , طراحی اداری , دکوراسیون اداری , طلا فروشی , طراحی طلا فروشی , بازسازی , ساختمان , بازسازی مدرن ساختمان

مقالات

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *