«باید»ها، «نباید»های طراحی دکوراسیون داخلی
طرفداران چلسی و اتاق بنفش

سوزان شارپ، مدیر هنری شرکت تولید فرشی است که به سال ۱۹۹۷ به همراه همسرش، کریستوفر شارپ بنا کرده. به همین واسطه از زمان تأسیس این شرکت تولیدی این زوج خلاق با طراحان داخلی، طراحان مد و جهان هنر در ارتباط دائم و خلاقانه بوده‌اند. «باید»ها و «نباید»های او را می‌خوانید. او به ما پیشنهاد می‌کند که اگر خواستیم فرشی جدید و مدرن را برای خانه‌مان انتخاب کنیم باید به چه نکاتی دقت کنیم.

۱: پس‌زمینه‌های فرهنگی مهم است: من هم مثل همه‌ی کسانی که به شکل حرفه‌ای در حوزه‌ی طراحی دکوراسیون داخلی فعال هستند سبک و علائق شخصی دارم، ولی موقع طراحی دکوراسیون داخلی باید به پس‌زمینه‌های فرهنگی توجه کرد، این‌که برای تزئین کف یک آپارتمان در پاریس از فرش‌های دوره‌ی ویکتوریایی انگلیسی استفاده کنیم، نشان از بی‌سلیقگی است تا دقت.

۲: به اندازه‌ی فرش دقت کنید: اگر دنبال فرش مناسب می‌گردید، حتماً اندازه‌ی خانه و بزرگی فرش را در نظر بگیرید. اگر فرش بیش از حد کوچک باشد خانه به نظر شلوغ و به هم ریخته می‌رسد. پس همیشه حواس‌تان به اندازه‌ی فرش و نسبت‌اش با اندازه‌ی اتاق‌تان باشید.

۳: از سفرهای‌تان الهام بگیرید: در دکوراسیون داخلی همیشه به سراغ رنگ، بافت یا طرحی بروید که در سفرها جذب‌تان کرده. در اولین قدم به این سلیقه رجوع کنید ولی هیچ‌وقت عین به عین از آن‌ها تقلید نکنید.

۴: فرش را با توجه به مبلمان‌تان انتخاب کنید: موقع انتخاب فرش به طراحی داخلی خانه‌تان فکر کنید و همیشه این را در نظر بگیرید که این فرش قرار است با چه مبلمانی هماهنگ شود و در کجا قرار بگیرید. مثلاً یک فرش طرح‌دار مناسب زیر میز ناهارخوری نیست.

۵: خانه را بیش از حد «آشفته» نکنید: من هم از ترکیب کردن طرح‌های مختلف، یا استفاده توأمان از رنگ‌ها و شکل‌های مختلف در طراحی دکوراسیون داخلی خانه لذت می‌برم. ولی همیشه به این نکته توجه کنید که شما فقط تا زمانی می‌توانید از طرح‌های مختلف استفاده کنید که این طرح‌ها از یک تنالیته‌ی رنگی باشند.

۶: میزهای کوچک سبک را انتخاب کنید: موقع انتخاب میزهای کوچک یا عسلی سبک‌ترین‌ها و قابل حمل‌ترین‌ها را انتخاب کنید تا بتوانید با جابه‌جایی آن‌ها در جشن‌ها یا مهمانی‌ها یا هر موقعیت دیگری با راحتی دکوراسیون خانه را با توجه به موقعیت تغییر دهید.

۷: تلویزیون را جلو چشم بگذارید: ترجیح من این است که به جای این‌که تلویزیون را به دیوار نصب کنم، آن را روی یک میز کوتاه بگذارم. به‌تر است که تلویزیون را بیهوده در یک دکوراسیون شلوغ و آشفته پنهان نکنید، چون خودش یک عنصر تزئینی مهم است.

۸: بگذارید آدم‌ها نفس بکشند: همیشه به یاد داشته باشید که مبلمان خانه باید به اندازه‌ی تعداد ساکنان خانه و تعداد حدودی مهمانان باشد. یک کاناپه‌ی سه نفره فقط برای دو نفر مناسب است، نه بیش‌تر یا یک خانواده‌ی ۴ نفره فقط به چند دست مبلمان احتیاج ندارند.

۹: ورودی خانه را به خوبی تزئین کنید: این نکته بیش‌تر به درد خانه‌هایی می‌خورد که یک راهرو ورودی بلند دارند. به‌‌تر است در چنین خانه‌هایی ورودی را به خوبی تزئین کنید، مثلاً از فرشی با یک طرح ساده ولی چشم‌گیر استفاده کنید.

۱۰: فرش‌های ساده برای حمام و اتاق خواب: به‌ترین انتخاب برای اتاق خواب و حمام، فرش‌هایی با طرح‌های ساده و رنگ‌های خنثی است. به‌تر این فرش‌ها از نوع ضخیم باشند. به یاد داشته باشید که به‌ترین فرش در اتاق خواب همان فرشی است که احساس آرامش بیش‌تری را به شما می‌دهد.

۱۱: مراقب لکه‌ها باشید: احتمال این‌که فرش شما با نوشیدنی یا چیزهایی شبیه آن کثیف شود، زیاد است. هیچ‌گاه نگذارید تا قطره‌ی مایعات روی فرش بماند و خشک شود و حتماً آن را پیش از خشک شدن پاک کنید. پارچه‌های پشمی حاوی مقدار زیادی لانولین هستند که به خوبی مایعات را جذب می‌کنند و برای تمیز کردن فرش کاملاً مناسب هستند.

۱۲: بگذارید بچه‌ها اتاق‌شان را باب میل خودشان تزئین کنند: هیچ‌وقت در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق بچه‌ها سخت‌گیری بیهوده نکنید و بگذارید تا آن‌ها خودشان در مورد دکوراسیون داخلی اتاق‌شان تصمیم بگیرند و از مبلمانی استفاده کنید که به آن‌ها اجازه دهد تا آتش بسوزانند. من دو پسر دارم، پسر بزرگ‌ام طرفدار تیم فوتبال چلسی است و اتاق‌اش را با پرچم‌ها و علائم این تیم تزئین کرده و پسر دومم اصرار کرد تا بعد از سفرمان به زنگبار و اقامت در یک هتل درب و داغان، دیوارهای اتاق‌اش را بنفش کند.

 

از دیگر مقالات سایت دیدن نمایید :

,طراحی داخلی مطب ,طراحی داخلی اداری ,دکوراسیون داخلی اداری  ,طراحی داخلی منزل ,طراحی داخلی مغازه ,طراحی ویترین مغازه  ,دکوراسیون داخلی مغازه ,طراحی داخلی رستوران ,طراحی داخلی طلا فروشی ,طراحی داخلی ویلا ,دکوراسیون داخلی هتل , دکوراسیون داخلی منزل , بازسازی ساختمان , شرکت طراحی داخلی

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *