یک شرکت طراحی داخلی باید به همه ی نکات برای دکوراسیون داخلی اداری توجه داشته باشد و یکی از نکات دال ها هستند که ما به برخی از آن ها در اینجا اشاره کرده ایم

انواع دال ها:

photo_2016-10-06_12-14-04

سیستم سازه ای حجمی
یک سیستم سازه ای حجمی دارای یک حجم سه بعدی است. حجم مصالح، بخش های خالی فضا را پُر می کند. بهره گیری از روش های مهندسی و استحکام مصالح پیشرفته ساختمانی سبب محدود شدن کاربرد سیستم های سازه ای حجمی شده، هرچند که طراحی کامپیوتری سه بعدی نیز در حال تغییر آن است. در مقیاس کوچک، واحدهای بنّایی سنگی و گِلی می توانند از عناصر سازه ای حجمی به شمار آیند. همچنین در مقیاس بزرگتر، هر ساختمان با احاطه فضای داخلی خود همچون سازه ای سه بعدی محسوب می شود که باید از استحکام کافی در طول، عرض و ارتفاع برخوردار باشد.

سیستم های مرکب سبب ترکیب عناصر خطی، سطحی و حجمی در ترکیبات سه بعدی فرم و فضا می شوند.

سالن کنسرت والت دیسنی، لس آنجلس، کالیفرنیا، فِرانک کِری ۲۰۰۳
سیستم سازه ای مرکب
در واقع، اغلب سیستم های سازه ای، ترکیبی از عناصر خطی، سطحی و حجمی هستند. هیچ سیستمی در هر شرایطی نسبت به سیستم های دیگر برتری ندارد. برای طراح سازه، هر یک از سیستم ها دارای مزایا و معایبی بر اساس اندازه، موقعیت و کاربرد هستند. یک طراح داخلی باید در مورد خصوصیت فضاهای داخلی هر یک از سیستم¬ها آگاهی داشته باشد.

تیرهای کوچک یا لنتوها برای حمایت از فضای باز داخل دیوارهای باربر به کار می¬روند.

درجات متفاوت چینه کشی فضایی با دیوارها امکان پذیر است و این عمل بستگی به اندازه و موقعیت قسمت¬های باز درون صفحات دارد.

دال، صفحه ای افقی، محکم و معمولاً یکپارچه است که دال بتن مسلح، نمونه مرسوم آن محسوب می شود. یک دال می تواند بارهای متمرکز و پراکنده را تحمل کند. فشارهای ایجاد شده می توانند در میان صفحه دال پراکنده شده و مسیرهای مختلفی را به سوی تکیه گاه های دال طی کنند.
دال با حمایتی که از لبه ها می شود همچون تیر باریک و عریضی عمل می¬کند که در یک جهت امتداد پیدا کرده است. همچنین دال با حمایت از چهار طرف می تواند عملکردی مشابه با یک عنصر سازه ای دو طرفه داشته باشد. به منظور افزایش میزان کارایی و کاهش وزن دال می توان بخشی از آن را آج دار کرد.
هنگامی که دال های مسطح به طور یکپارچه به ستون های بتن مسلح متصل شدند، می توان آنها را بدون استفاده از تیر نیز نگه داشت. آنها لایه های افقی فضایی که به وسیله ستون ها حمایت شده اند را شکل می¬دهند.

دال ها ممکن است توسط چارچوبی از تیرها و ستون ها و یا توسط یک دیوار بنایی باربر نگه داشته شوند.

دال های مسطح دوطرفه که با ستون های خود تقویت شده اند، تعیین کننده لایه های افقی فضا هستند.

طراحی داخلی منزل    بازسازی ساختمان  طراحی داخلی رستوران    طراحی داخلی ویلا

درباره adminsazan

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *